צרו
קשר

הסיבות למעבר לדיור מוגן

 דף הבית \מגזין הבית\הסיבות למעבר לדיור מוגן
מאת: לין בראל בנסון מנהלת המכירות בבית ההורים העירוני הרצליה. 
החיים ב- 20 השנים האחרונות השתנו לחלוטין מכל תקופה אחרת שקדמה לה. השינוי בא לידי ביטוי בעיקר בקדמה בידע הרפואה, ובטכנולוגיה, מה שהביא באופן טבעי עלייה משמעותית בתוחלת החיים ובאיכותם. היום חיים שנים רבות, ארוכות ובריאות יותר מ בעבר.
שמירה על אורח חיים בריא כגון תזונה משולבת עם פעילות גופנית, בדיקות ומעקבים יזומים מונעים הידרדרות בבריאות ומטיבים עם איכות החיים המאפשרת לבני הגיל השלישי כיום, להיות הרבה יותר פעילים חיוניים, מעורבים חברתית ומלאי עשייה.
שינוי זה בא לידי ביטוי בשינוי המהותי בסגנון ואורח החיים של האוכלוסייה המבוגרת של בני ה- 60 +. הערוצים הרבים מאפשרים להם פעילות ואינטראקציה חברתית. הם מחוברים היום לטכנולוגיה המתפתחת ולעולמות התוכן והדיגיטל בפלטפורמות השונות כגון פייסבוק , אימיילים, אינסטגרם וכדומה.
נמצא היום באוכלוסיות רבות בעולם יותר ויותר בני 60 + כאשר השפעתם הולכת וגוברת. פוגשים אותם במקומות שונים כמו בקונצרטים ,הרצאות פעילויות העשרה רבים מהם אף ממשיכים לעבוד בענפים שונים בחברה כגון :חינוך רפואה הייטק ועוד.
ישנם שיקולים רבים המניעים את הקהל של בני ה- 60 + לבחור בדיור מוגן כאשר השיקול העיקרי שבהם הוא הבדידות. אנשים שנותרו לבד כאשר אחד מבני הזוג שלהם הלך לעולמו. או שמעגל החברים שלהם הצטמצם כתוצאה מהדרדרות במצבם הפיזי והמנטלי ואו פטירה של חבריהם.
או שבן הזוג שלהם בתפקוד נמוך יותר והם בוחרים לעבור לדיור מוגן, או אנשים עריריים ללא ילדים. וזאת במטרה להמשיך את החיים החברתיים ולהשתתף בפעילויות הרבות המוצעות בדיור המוגן. כגון מעטפת חברתית שירותים הנמצאים בהישג יד בתוך תחומי הבית. הסעדה ,שירותים של רופא ואחות פעילויות תרבות חוגים ועוד.

ירידה במצב הבריאותי יכול גם הוא להוות מניע למעבר .במקרים מסוג זה המניע הינו הבטחון הרפואי שהם מקבלים בדיור המוגן. שמירה והגנה וקבלת מענה רפואי ראשוני ומיידי בתוך תחומי הבית.

שיקולים נוספים נובעים מתוך רצון להיטיב את תנאי המגורים של המבוגר בגיל השלישי כאשר המגורים בבית הנוכחי אינם מתאימים בשל הגיל למשל כאשר אין מעלית בבניין השירותים הרפואיים והמסחריים נעשו מרוחקים. הקרבה לילדים מהווה אף היא גורם למעבר לדיור מוגן הקרוב יותר למקום מגוריהם של הילדים.
מאחורי המעבר לדיור מוגן עומד טריגר משמעותי כמו שינוי דרסטי שחל בחייו של המבוגר ונעשה לאחר מחשבות והתלבטויות רבות.
לעיתים קרובות את היוזמה למעבר מציעים הילדים ואו הנכדים או בני משפחה וחברים קרובים אשר עדים לשינוי שחל ואף משפיע על חייהם שלהם.
מדובר באחת ההחלטות המשמעותיות ביותר שאנשים לוקחים במהלך חייהם הבוגרים. החלטה שכרוכה בפרידות התחלות חדשות ומהוות שינוי מהותי באורח החיים אליו התרגלו במשך שנים רבות.

חשוב לבחון היטב את הדיורים המוגנים אליהם פונים כדי לבחור את המתאים ביותר מבחינת רמת השירותים האוכלוסייה שגרה בו מיקומו הגיאוגרפי האווירה בבית ועוד.

דיור מוגן יכול להוות פתרון טוב מאוד לאדם אחד אך מנגד להוות קושי לאדם אחר. יש לציין כי מניסיונם הרב של רבים מהדיירים בדיורים המוגנים השונים ברחבי הארץ ישנה שביעות רצון גדולה מהמעבר ושינוי חיובי ביותר באורח החיים שלהם.

דיור מוגן בית שלום - בית ההורים העירוני הרצליה

לקבלת פרטים התקשרו 072-3310210
או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    חייג צרו קשר